Dal Modelinden Kolye Yapılışı

dal-modeli-kolye-yapimi

Dal Modelinden Kolye Yapılışı

Yazının başlığında dal modelinden kolye yapılışı diye yazdım ama takı tasarımcıları mutlaka bilirler bildiğimiz sarmaşık modelinin bir diğer yapılış tekniği. Bilmeyenler şarmaşık modeli buraya bakabilirler.

Dal modeli dememdeki sebep ise bu modeli yaparken daha büyük boncuk kullanılması. Sizin kolayınıza hengisi geliyorsa o şekilde yapıp ben sizler için her iki yapılış tekniğinide paylaştım.

Takı tasarımcılarının vaz geçilmez modellerinden bir tanesi sizde takı yapmaya başladığınızda emininki bu yapılış tekniği sizinde vaz geçilmez bir modeliniz olacaktır. Modeli vaz geçilmez kılan çok kullanışlı olması, Modası hiç geçmeyecek her daim kullanabilinecek olması ve modelden istediğinizi yapabilecek olmanızdır. Tabii bunlar benim gözlemlerim. Her takı tasarımcısınında benimle aynı fikirde olduğunu düşünüyorum.

Kendinize yada yapıp satmak için oldukça kibar bu modelden koyesini bilekliğini ve küpesini yaparak güzel bir set yapabilirsiniz. yada farklı renklerde tek tek de yapabilirsiniz. Sizde benim düşündüğüm gibi düşünüp seti tamamlamak adına bumodelin yüzüğüde olmalı diye düşünenlerdensiniz. Şimdilik aklımda bu modele uygun bir yüzük modeli yok malesef ama en kısa zamanda bu modele uygun bir yüzük yapmaya çalışacağım.

Eğer siz bu modele uygun bir yüzük modeli bulur yada çıkarabilirseniz yorum bölümünden yada sosyal sitelerimizden benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin
dal-modeli-kolye-yapimi
        Bu modelin malzemeleri

  • 11/0 kum boncuğu
  • 8 yada 9 mm her hangi bir boncuk
  • Naylon ip, Boncuk ipi kullanabilirsiniz.
  • Papağan klips

dal-modeli-kolye-yapimi-resimli-anlatim

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*