Evde Tasma Kolye Yapımı Videolu

tasma kolye yapimi

Evde Tasma Kolye Yapımı Videolu

Bu kolye modeli daha önceki paylaşdığım kolye modellerinden biraz farklı, aklınaza hemen neden farklı diye gelebilir, merak etmeyin neden faklı olduğunu hemen yazıyorum bu modelin farkı tasma kolye olması yani tam boğaz ölçümüze göre olması. Genelde uzun kolye modellerini sevip onları kullanıyoruz ama bazılarımızda tasma kolyeleride seviyorlar. İşte tasma kolye yapmak isteyenler için işlerine yarayacak  güzel bir model.

Benim yaptığım tam boğaz ölçüsüne göre değilde biraz büyük oldu siz eğer yapmayı düşünürseniz yapacağınız kişiniz tam boğoz ölçülerine göre yapın.

Modeli çıkarttığım resimde kırmızı kristal boncuk yerine kolyenin içinde olan kırmızı kum boncuğu vardı ben kendimce daha güzel duracağını düşünerekten uçlarına kolyenin içinde olan renkte kırmızı kristal boncuk yaptım. Tamamen fikir olması açısından isterseniz benim kullandığım gibi uçlarına ister 4 mm lik kristal boncuk, ister kolyenin içindeki 11/0 kum boncuk, isterseniz abartmamak şartıyla daha büyük boncuklarda kullanabilirsiniz.

tasma-kolye-yapimi
      Bu  modelin malzemeleri

  • Üç farklı rente 11/0 kum boncuğu
  • 4 mm kristal boncuk
  • Uygun gördüğünüz naylon ip
  • Kum boncuğu iğnesi
  • Papağan kilips

Takılıp yapamadığınız yer olursa yorum bölümüne yazabilir yada facebook sayfamızdan bana ulaşabilirsiniz

4 Comments on Evde Tasma Kolye Yapımı Videolu

  1. Çok güzeller bunları kafanizdanmi yapiyorsunuz yoksa önceden çizim falan yapip bir hazirlikmi yapıyorsunuz?

  2. Teşekkür ederim Canan hanım, Yaptığım takıların ( siz değerli okurlarıma yardımcı olmak adına ) bazılarını internette resimlerini bulup elimden geldiğince videosunu çekmeye çalışıyorum, bazılarının şablonlarını çiziyorum, bazı modellerde tamamen kendi tasarımım 🙂

    • Rica ederim Tülay hanım, ben teşekkür ederim harika olan sizlersiniz, kolay gelsin. Sevgiler 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*