Kalın Bileklik Şablonu

kalin bileklik modeli
kalin bileklik modeli

Merhaba takı severler, Sizlerle paylaşacağım bu seferki kalın modeli,ni Kalın Bileklik Şablonu olarak paylaşıyorum. Umarım işinize yarar.

Diğer bileklik modelleri gibi değilde biraz daha gösterişli bir bileklik modeli arıyorsanız bu bileklik modeli tam size göre.

Yapılışını şablonlu olarak paylaşacağım için takı yapmaya yeni başlıyorsanız belki ilk başlarda bu modeli yapmakta zorlanabilirsiniz ama eliniz biraz alıştığında eminki sizlerde kolayca bu bileklik modelinden yapabilirsiniz.,

Yapmayı düşünürseniz kullanacağınız kum boncukların mutlaka aynı ebatlarda olmasına dikkat edin. Çünkü aynı boyda boncuklarla yapıldığında takınız çok daha güzel olacaktır.

Peki nasıl boncuk kullanmalıyım diye düşünürseniz, 11/0 yuvarlak ( round ) kesim boncukta olabilir, Dahada düzgün olmasını isterseniz 11/0 miyuki düz kesim boncuk kullanınız.

Merak edenler için Bilekliğin yapılış tekniği Herringbonedir. Diğer takı tekniklerinde olduğu gibi herringbone tekniği ilede çok güzel takılar yapabilirsiniz.

Yapılışı anlamak için tek yapmanız gereken aşağıdaki şablon resimindeki sıralamayı takip etmek. Son olarak bilekliğin 1. sırası 18 tane boncuktan oluşuyor.

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin..

kalin bileklik modeli
kalin bileklik modeli

Bu modelin malzemeleri

  • 11/0 miyuki düz kesim boncuk
  • Dilediğiniz bileklik klipsi
  • Kum boncuğu iğnesi
  • Naylon takı ipi
kalin bileklik sablonu
kalin bileklik sablonu

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*