Kalp Modeli Cevşen Kolye Yapımı

kalp modeli cevsen kolye yapimi

Kalp Modeli Cevşen Kolye Yapımı

Merhaba değerli okurlarım, Sizlerle önceki takı videolarımda bir tane daha cevşen kolye yapımını paylaşmıştım, Ama o cevşen kolye yuvarlaktı. Kalp modeli ceşen kolye yapımı’ nı istediklerine dair bir çok kişiden mail ve mesaj aldığım için böyle bir kolye ucu yaptım umarım beğenirler ve işlerine yarar.

Bu tür takılar genelde çift iğneyle yapıldığını gördüm ama ben sizler için kendimi biraz zorlayıp tek iğneyle nasıl yapıldığını çözmeye çalışıyorum 🙂 Çift iğneyle takı yapmayı hiç sevmiyorum ben değil bütün takı tasarımcıları sevmiyordur herhelde.

Kolyede kullandığım boncuk renklerinden kaynaklı tam sevgilerler gününe uygun bir modeli oldu. 🙂 Sevgililer günü geçti ama, Neyse sizde bir dahaki sevgililer gününde yaparsınız. Bu kolyeyi yapmak için tabiki illa sevgililer günü olması şart değil istediğiniz zaman istediğiniz boncuk renklerinde yapabilirsiniz.

Cevşen yapmak için koyeyi birleştirmeden önce için cevşen ( Dua yazısı)  koyunuz. Birleştirme yerinde bir tane boncuk yetmezse iki tane boncuk kolaybilirsiniz. Cevşen olarak değil içini Dua yazısı koymadanda yapabilirsiniz. Nasıl yapıp nasıl kullanacağınız size kalmış.

Peki ben kolyeyi yaptım ama neye takım diye gelecektir hemen aklınıza, İsterseniz benim sizlerle daha önceden paylaştığım kolye kordonu yapılışları var onlardan kendiniz boncuktan kolye kordonu yapabilirsiniz. İsterseniz benimde takdığım resimde gördüğünüz gibi spor bir kolye ipine takabilir. İstersenizde zincir takabilirsiniz

KOLYE KORDONU 1 YAPILIŞI      KOLYE KORDONU 2 YAPILIŞI

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin

kalp modeli cevsen kolye yapimi

 

Bu modelin Malzemeleri 

  • 11/0 kum boncuğu
  • 6 mm kristal boncuk
  • Naylon ip, Miyuki ipi kullanabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*