İnci Boncuklu Set Yapılışı

inci-boncuklu-kolye-yapimi

İnci Boncuklu Set Yapılışı

Yaptığımız takılar yada benim sizlerle paylaştığım takılar genelde tek yani ya kolyesi olmayan bileklikler ya bilekliği olmayan kolyeler yada küpesi ve yüzüğü olamayan takılar yapıyoruz. Ama ben sizlerle bu sefer güzel birinci boncuklu set yapılışı paylaşacağım. Umarım boncuktan set yapmak isteyenlerin işinize yarar.

Hadi hanımlar bu seferde set yapalımmı ne dersiniz ? Ben yapamadım ama sizler yapabilirsiniz. Ben yapamadım derken benim yapamadığımdan değil yani yapılış videosunu çekemedim. Sizlerle zaman zaman takıların yapılış şablonları paylaşacağımı önceki yazılarımda belirtmiştim.

Yapılışı oldukça olan bu kolye ve bilekliği takı yapmak isteyen herkes gayet rahatlıkla yapabilirler. Resimde sedece kolye ve bilekliği yapılmış ama siz set yapmayı düşünürseniz seti tamamlamak için size küpelerinide yapmanızı tavsiye ederim. küpelerini nasıl yaparım diye merak edenler için 6 tane inci boncuk uzunluğu yeterli olacaktır. Tabii bu benim fikrim siz daha uzunda yapabilirsiniz. Peki ama yüzüğü neden yok bu setin diye düşünürseniz kendimce sizlerlede daha önceden paylaştığım yüzük bir yüzük modelini bu sete uygun olabileceğiniz düşünüyorum sizde beğenirseniz bu yüzüktende yapıp setinizi tamamlayabilirsiniz   YÜZÜĞÜN YAPILIŞ VİDEOSU İÇİN TAKLAYINIZ

 

inci-boncuklu-kolye-yapimi
         Bu modelin malzemeleri

  • 11/0 kum boncuğu
  • 8 mm inci boncuk
  • Kum boncuğu iğnesi
  • Naylon ip, Boncuk ipi kullanabilirsiniz
  • Kapatmak için Papağan klips, yada daha farklı klipsler kullanabilirsiniz resimdeki gibi mıknatıslı klipste olabilir

inci-boncuklu-kolye-yapimi-resimli-anlatim

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*