Taş Örme Tekniği İle Yüzük Yapılışı

tas orme teknigi ile yuzuk yapilisi

Merhaba değerli okurlarım ve takipçilerim. Sizlerle bugünde taş örme tekniği ile yüzük yapılışı’ paylaşacağım. Umarım beğenirsiniz ve işinize yarar.

Neden sitenizde taş örme tekniğini göstermiyorsunuz diye bir çok ve mesaj aldım. Ve buna istinaden herha kadar kendim yapmasamda benden taş örme tekniği isteyenlerin işlerine yarayacağını düşündüğüm taş örme tekniğiyle yüzük yapılışını youtube kanalında bizlerle paylaşan takı tasarımcısı bayana çok teşekkür ediyorum.

Bende sitemiz takı sitesi olduğu için kendi takipçilerim ve okurlarımla paylaşmak istedim. Videonun içeriği her he kadar yabancı olsada yapmak isteyenler için videonun içeriğini önemli olmadığını düşünüyorum. Şahsen bende izlediğim videoların içeriğine bakmadan daha çok videolarla takı yapmayı öğrendim. Sizlerede bu videoların bir çok yararı olacağını düşünüyorum.
Hanımlar ben yüzüğü çok çok beğendim  özellikle yüzükte kullanılan boncuk renkleri ile kullanılan taşın rengi birbirlerine çok güzel uyum sağlamış. Sizde tahmin edersinizki ( ben bu konuda çok beceriksizim ) 🙂 takı yaparken boncuk renklerinin birbirine uyum sağlaması çok önemli sizlere tavsiyem elinizden geldiğince kullandığınız boncukların renklerine bir birlerine uyumlu olmasını sağlayın. Böylece yaptığınız takılar çok daha güzel olacaktır.

Taş örme tekniğiyle sadece yüzük değil bir çok şey yapabilirsiniz. Küpe, Kolye ucu, şuanda aklıma gelipte sayamadım bir çok şey yapabilirsiniz. Ne için yapıp kullanacağınız size kalmış. Şunuda belirteyim benim elim taş var ama boyu büyük, küçük, yuvarlak kare olabilir, aşağıdaki ilk videoda yüzüğün altı yapılan kısımı elinizdeki taşın büyüklüğüne göre ayarlayabilirsiniz.

Aklınıza takılan yerleri yorum bölümünden istediğiniz zaman bana yazabilirsiniz.

Yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin.

tas orme teknigi ile yuzuk yapilisi

Bu modelin malzemeleri

  • 11/0 kum veya miyuki boncuğu
  • 4 mm kristal boncuk
  • İstediğiniz taşı istediğiniz büyüklükte kullanabilirsiniz ( Doğal taşta kullanabilirsiniz )
  • Naylon ip, ipi kullanabilirsiniz Yada 20 lik misina ipi


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*